Молодий франко диктант. Літературні диктанти (отанный варіант)

Молодий франко диктант Rating: 7,6/10 1073 reviews

21. Палац Кирила Розумовського в Батурині (Диктанти з у...

молодий франко диктант

Вас запрошує Венеція, місто мистецтв». Франко напише: «На дні моїх споминів горить той меленький, але міцний огонь… Се огонь у кузні мого батька. «Беркути додержують слова навіть ворогові та зрадникові! У єгипетських пірамідах знайшли зерно, яке чудово збереглося до наших днів, хоч і пролежало там тисячі років. Символізує поезію, котра як зброя має служити Україні в її державотворчих змаганнях. » ; 15 тридцять; 16 Великдень; 17 сімсот; 18 Чорне море; 19 Каньовський; 20 Маруся; 21 татари; 22 битва під Жовтими Водами; 23 «Віють вітри.

Next

Підготовчі курси

молодий франко диктант

Співачка вразила всіх силою драматизму, професійним акторським виконанням. Персональну виставку з двадцяти п'яти робіт Олександр Мурашко експонував у Берліні, Дюссельдорфі, Кельні. Одягнімося в одежу нових нетлінних надій, в нутро братолюбя. Увага Франка до класичної літератури невіддільна від романтичного захоплення фольклором. Історія трагічної любові Івана й Марічки сколихнула світ.

Next

Українська мова: Збірник текстів для диктантів. 9 клас: ДПА 2010

молодий франко диктант

Суспільство побудоване так, що одні захопили незчисленні багатства, а інші не мають нічого. Іван Якович Франко народився 27 серпня 1856 року в с. Твори українського майстра мали неабиякий успіх у європейської публіки. Поет усвідомлював, що за кращу долю треба боротись і до боротьби закликають його вірші. Його цікавить двобій добра і зла, правди і справедливості, свободи і честі, які не лише втілюються в людських вчинках і характерах, а й існують як певні ідеальні сутності, що визначають загальнолюдський духовни досвід ідеал «божеського в людськім дусі». Отож, за логікою, вона мусила бути на боці кривджених, а не кривдників. Саме тут на одній із репетицій був присутній усесвітньо відомий композитор Пуччіні.

Next

Блог учителя української мови та літератури Сокол Л.В: ЛІТЕРАТУРНІ ДИКТАНТИ І. Франко «Захар Беркут». 7 клас

молодий франко диктант

Куди поспішала громада на чолі із Захаром Беркутом? « Не втратив щастя бачити зорі навіть у буденних калюжах на життєвих шляхах». До сторіччя з дня народження Михайла Коцюбинського молодому режисерові доручили зняти фільм за повістю «Тіні забутих предків». Відповідно і розповідь має двоплановий характер. Звідси за польотом «Шаттла» спостерігала його мати, колишня сільська вчителька. Спогади осіннього вечора 60 78. Поміркуйте, чим саме вони спричинені можливо, неуважністю, а може, ви не знаєте відповідного правила чи плутаєте його з іншим тощо. Проте поет повернувся до рідної своєї України вогненною піснею, віщим незбореним словом.

Next

[9 клас] УКРАЇНСЬКА МОВА

молодий франко диктант

У час революції виїхав до рідного Києва, де заснував Українську академію наук. В яку мить полонений Максим втратив свідомість? Тому і не дивно, що на вірші І. Франкова концепція творчості будувалася на зближенні художньої творчості з духовною, моральною практикою. Павликом починає видавати місячник «Громадський друг» згодом «Дзвін» і «Молот». Целіна ж полюбила виступи на конференціях, різного роду зустрічі.

Next

Диктант №22 МАРІЯ

молодий франко диктант

Київський «Портрет інфанти Маргарити» 94. У його житті вишукували свідомо компроментуючи випадки, робили їх набутком всіх. Ясним промінчиком для самотньої, згорьованої Ольги Хоружинської були відвідини сина Петра, з яким вони і зовні, і характером були подібні. Ці орфограми пишуться за морфологічним принципом. А через два місяці батька не стало. Кирило Розумовський був останнім усенародно обраним гетьманом України, розумним і удачливим царедворцем єлизаветинської доби, президентом Імператорської академії наук, ясновельможним графом. Предметом поезії загалом, за визначенням Франка, має бути не просто реальність, а вторинна, морально-інтелектуальна, «реальність», тотожна з особливою ідеальною «природою» і «розумним життям, — не простим органічеським вегетуванням».

Next

26. Молодий Франко (Диктанти з української мови

молодий франко диктант

Дрогобицької гімназії у 1870 році. Перша - це власне почуття обов'язку, а друга - то потреба ненастанної праці. Франка близька до народної творчості своєю глибиною і простотою. В своє вишивання вона вкладала всю свою любов до рідної природи, до своєї родини, і взагалі до всього, що зветься Україною. Коли 29-річний львівський гість побачив миловидну 21-річну Ольгу і почув, що вона — спадкоємиця двох дуже не бідних дідів-генералів, він задумався про шлюб.

Next

24

молодий франко диктант

Він був відомим ученим, з його думкою рахувався вчений світ, був членом Академії наук, першим серед українців, який мав дістати Нобелівську премію, але його не допустили до звичайної доцентури у Львівському університеті. На тлі цих романтичних феєрій картина «Серед хвиль» скромна: вузька смужка грозового неба й величезний простір, заповнений тільки хвилями бурхливого моря. Українець, який здивував світ Роботи Миколи Сядристого відомі в усьому світі. Чимало шедеврів Ханенки придбали в антикварних крамницях Києва, Петербурга й Москви. Його боялися царі, його жахались і смертельно ненавиділи кріпосники. У нього великі вуха й грива, тулуб прикрашають червоні яблука, на лобі, переніссі й щоках — трикутники ластовиння. Він читав все, що попадало під руки.


Next