План твору шпага славка беркути. Урок української літератури у 8 класі. Ніна Бічуя. «Шпага Славка Беркути». Проблема особистості в сучасному світі

План твору шпага славка беркути Rating: 9,1/10 1960 reviews

Ніна Бічуя «Шпага Славка Беркути»

план твору шпага славка беркути

Славко Беркута: А…а вона сказала, про що? Він собі подумав: «Ну, що з ними битися? Роман складається з трьох частин, дія яких відбувається в часи Реставрації: Два. Славко — борець, йому нічого не дістається легко. Лілі щось говорила, — я не чув, а тільки бачив, як вона розводила руками, спинялася щомиті, вони йшли й далі всі разом, і Юлько слухав, що говорила Лілі, - він схилявся трохи, щоб краще почути її слова. А Славко Беркута; Б Юлько Ващук; В Стефко Вус; Г Степан Геник. Сьомий «Б» сидів у залі, як одна людина. Лілі хоча і відчувала себе покинутою, але таким чином дала можливість дівчинці не тільки співати за кулісами, а й зіграти повноцінну роль.

Next

«Шпага Славка Беркут» скорочено

план твору шпага славка беркути

Хто з героїв думав так: «Юлько Ващук — не покривджений, Славко Беркута — не хуліган…. Був би ти хлопцем, я б знав, тату, що казати і як розмовляти з тобою. І наскільки важливим виявляється для нього почути від друзів, від однокласників, від розумних та небайдужих дорослих те заповітне: «Ми тобі віримо! І тільки людині вирішувати, як вчинити, а тоді відповідати за свої вчинки перед собою й світом. Якими б гарними не була книги «Королівство кривих дзеркал» чи «Два кольори веселки», але дуже важко пояснити дитині, чому головні герої носили червоні краватки, яким символом вони були і чому тих речей так боялися вороги казкових світів. Хтось уже запро- понував іти додому, коли на порозі врешті стала «вчителька».

Next

План конспект уроку на тему: Ніна Бічуя. Коротко про письменницю

план твору шпага славка беркути

Славко Беркута Юлько Ващук Лілі Теслюк Стефко Вус V. Музи, легкі, як балерини, мчать кудись у вічному леті з вінками в рожевих руках. І від лагідного батькового руху, від ласкавого «мій хлопчику» Славко раптом відчув себе сильним і здатним довести власну' право- ту. А потім баба померла, і Стефка мовби хто закаменів. У книзі Ніни Бічуї ідеології немає, хоча історичне тло епохи присутнє, але епоха виписана так тонко і з такими психологічними деталями, що сприймається як повноцінний художній світ, який не потребує від юного читача додаткових знань про реальність. І цінува- лися такі чесноти завжди однаково. Чому прийшов Стефко до старої вчительки? Особливості композиції твору Мета: допомогти учням зрозуміти особливості сюжету й композиції повісті Н.

Next

Практичні завдання до повісті Н. Бічуї Славка

план твору шпага славка беркути

І компанія чудова, такі виховані джентльмени, правда? Чи припустимо, на вашу думку, судити людину товариським шкільним судом? У Юлька немає внутрішнього стрижня, він загублений між історичними епохами, які вивчає, і людьми, до яких йому байдуже, і яким він потай заздрить, бо інші радіють життю. Ти ж добре вихований хлопчик і повинен розуміти… Як же встановити різницю між добрим вихованням і лицемірством? Трохи вниз куточки уст і вгору ліва брова гримаса виходить жалібна, ображена , хлопцеві здається, що він виглядає, як римський імператор Гай Юлій Цезар на малюнку в підручнику історії. «Шпага Славка Беркути» Мета: продовжити знайомство із сюжетом повісті Н. Третя група: у давати, Юлько, не покривджений, Ващук, не хуліган, Славко, і ти, Беркута, не хочеш. Для вас, своїх юних читачів, написа- ла Ніна Бічуя мудру й цікаву книж- ку - «Шпага Славка Беркути». Струни жалібно скрикують, гніваються, кричать разом з дорослими: — Та хіба ж можна так? Лілі Теслюк Вона сиділа за другою партою, біля вікна. Розвиток дії: Навчання та захоплення Славка, Юлька, Стефка та Лілі.

Next

“Шпага Славка Беркут” скорочено

план твору шпага славка беркути

Ображена Юльком поранена сорока, яку Славко і Стефко приносять вчительці, щоб та вилікувала птаха, видужує. І ніби не з ним, Стеф- ком, усе діялось, а з кимось іншим. Успішна, всебічно розвинена і талановита дівчинка Лілі, яка виявила себе і в кіномистецтві, і у бальних танцях, і у вивченні іноземних мов — ще один яскравий образ дитини у повісті, який, хоч і не так глибоко психологічно вмотивований, але важливий порушеною проблемою лідерства. По-перше, знала англійську мову так само добре, як українську, бо, бачите, брат її вчиться на англійському відділі в університеті. Учительці вдалося досягти головної мети уроку- цінувати родинні стосунки, а головне у цьому уроці те, що ця тема як ніколи життєва та неоднозначна.

Next

Ніна Бічуя

план твору шпага славка беркути

Сьомий «Б» хотів допомогти Славкові Беркуті. Як ви розумієте це твердження? А коли усвідомив, що накоїв, вибіг з дому, а проте Лопу- ха вже вдома не застав. На наступному уроці ми спробуємо гуртом вирішити ці проблеми або дати слушну пораду. Поступово Ліля успішно долає цей стереотип і знаходить і себе, і повноцінне спілкування, і, можливо, вірного супутника на все життя. Славко Беркута, Юлько Ващук, Стефко Вус, Ділі — головні герої твору, яким властиві індивідуальні, а разом із тим і типові характери дітей-підлітків. «Максимальне навантаження — справа немаловажна. І просто, все в тебе в порядку, ніколи ніяких неприємностей, ти завжди знаєш, що тобі робити, Славку.

Next

Ніна Бічуя. «Шпага Славка Беркути»

план твору шпага славка беркути

Будучи малим, Славко дуже сильно захворів, не міг ходити, мав лишитися інвалідом. «Ну, все зрозумі- ло, шпагу треба знати, але я хочу стати на доріжку: випад, так, ще, укол — є! Чого завгодно міг я сподіватися, але щоб Славко Беркута заховався? Причина у тому, наскільки багато у книзі ідеологічного підтексту. Виставте своєму сусідові по парті оцінку. Бічуї «Шпага Славка Беркути» порушено всі проблеми, окрім: А Відповідальності людини за свій народ Б Дружби В Призначення людини на землі Г Формування характеру підлітків Д Самореалізація дитини Е Діалог поколінь, батьків і дітей Відповіді: 1Г, 2В, 3Б, 4В, 5А, 6Б, 7Б, 8Г, 5Д, 9В, 10Г, 11В, 12А Завдання на встановлення відповідності до повісті Н. Я не винен у тім — навіщо мені ховати- ся? Якубовська писала, що в основі творів Ніни Бічуї завжди «духовний світ людини. Під пальцями - байдужі клавіші. Обладнання: підручник, портрет Ніни Бічуї, «дерево проблем», листочки для дерева.

Next

План конспект уроку на тему: Ніна Бічуя. Коротко про письменницю

план твору шпага славка беркути

Тепер би Славко не списав у нього відповіді. Суддя: До слова запрошую підсудного — Ярослава Беркуту. Яку роль зіграла хвороба у формуванні характеру Славка Беркути? При- наймні так вийшло у тата. Але ж він радий не з того, що хтось загинув, тільки з того, що тато є, тільки тому, тільки через те - тато є! Але, певно, саме так з розумних й обдарованих виростають геніальні злочинці, які мстяться суспільству за свої не розділені думки і радощі, за свою невимовну самотність. Суддя: Тоді починаймо слухання справи. Всі троє удаватимуть ніби нічого не трапилось.

Next